کلاری، عادل و کیانی داوران بخش عکس جشنواره صنعتی

محمود کلاری، شهاب‌الدین عادل و داریوش کیانی به عنوان داوران بخش عکس چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، این داوران آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را ارزیابی خواهند کرد و برگزیدگان خود را در بخش‌های مجموعه و تک عکس صنعتی و تبلیغاتی معرفی می‌کنند.

بخش عکس جشنواره فیلم فردا از دوره گذشته اضافه شده و در این دوره برای اولین بار آثار تبلیغاتی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

محمود کلاری متولد ۱۳۳۰ در تهران است که علاوه بر مدرک تحصیلی شناخت و تکنیک عکاسی، یکی از برجسته‌ترین مدیران فیلمبرداری سینمای ایران به حساب می‌آید. وی در حوزه عکس، عکاسی خبری برای نشریات داخلی و آژانس بین‌المللی عکس سیگما، انتشار کتاب خیابان انقلاب شامل مجموعه عکس‌های سال 1357 و برپایی نمایشگاه‌های متعدد عکاسی در داخل و خارج از کشور را در کارنامه دارد.

کلاری مدیریت فیلمبرداری فیلم‌های سینمایی متعددی مانند سرب، از کرخه تا راین، بوی کافور عطر یاس، دلشدگان، جدايي نادر از سيمين، برف روي كاج‌ها، استرداد، گذشته، ماهی و گربه، بادیگارد، فراری و… را برعهده داشته است.

شهاب‌الدین عادل متولد 1333 در دزفول است که دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر دارد. او علاوه بر عکاسی تعدادی از فیلم‌های سینمای ایران، سرپرست دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر، عضو شورای چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر ایران، عضو کمیته علمی و آموزشی سازمان سینمایی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، عضو هیأت موسس و شورای مرکزی انجمن عکاسان سینمای ایران بوده است.

از آثار وی می‌توان به عکاسی فیلم‌های سینمایی بازمانده، باشو غریبه کوچک، شوکران، دختری با کفش‌های کتانی و… اشاره کرد. برگزاری چندین نمایشگاه‌ انفرادی عکس و برگزاری نمایشگاه‌های عکاسان سینمای ایران در خانه هنرمندان و ایام جشنواره فیلم فجر به همراه تالیف و تجربه چندین کتاب سینمایی، عکاسی و تئاتر از جمله فعالیت‌های متعدد وی بوده است.

داریوش کیانی متولد 1350 در تهران است و یکی از اساتید و مدرسان شناخته شده عکاسی صنعتی به شمار می‌رود.

وی عضو هیات مؤسس و عضو هیات مدیره انجمن عکاسان صنعتی و تبلیغاتی ایران، عضو هیات سیاست‌گذاری و عضو هیات برگزارکننده اولین دوره اسلایدشو فانوس در خانه هنرمندان بوده است.

همکاری با نشریات تخصصی عکاسی، برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی عکس با عنوان مربع سکوت و افزودنی‌های مجاز، برگزاری ورک‌شاپ‌های تخصصی، تدریس عکاسی در آموزشگاه‌ها و دانشکده‌های هنری و نگارش مطالب تخصصی در نشریات مختلف در کنار عکاسی صنعتی، تبلیغاتی و هنری از جمله فعالیت‌های داریوش کیانی بوده است.

بر اساس این گزارش، جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) با هدف معرفی فعالیت‌ها، توانمندی‌ها و دستاوردهای کشور در بخش‌های مختلف علمی، فناوری، نوآوری و صنعتی توسط جهاد دانشگاهی هنر با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دبیری مسعود نجفی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *