جشنواره فردا

پیام رئیس جهاد دانشگاهی به جشنواره «فردا»؛ آثاری برای ارتقای رونق تولید

حمیدرضا طیبی در پیامی به جشنواره «فردا» از تأثیر فیلم و عکس بر ارتقای رونق تولید نوشت.
به گزارش ستاد خبری پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی«فردا»، متن کامل پیام حمیدرضا طیبی؛ رئیس جهاد دانشگاهی به این دوره از جشنواره «فردا» به شرح زیر است:
صنعت و فناوری کشور با تلاش همه مدیران و کارگزارن آن در حال پیشروی است. آنچه مسلم است تاکنون متناسب با سطح این تلاش ها به شایستگی به ثبت نرسیده و به نمایش در نیامده است لذا ضروری است که با کمک قابلیت های بالای تصویر و هنرهای سینما و عکاسی واقعیت های این عرصه مهم برای مخاطبان باز نمایی و بازتعریف شود.
هنرهای سینما و عکاسی بهترین ابزار برای تبیین ابعاد مختلف فناوری و صنعت ایرانی هستند و از آنجا که خود پدیده هایی از جنس فناوری و صنعت هستند، قادر خواهند بود حقایق پیدا و پنهان این عرصه را به شکلی نافذ و مؤثر به تصویر بکشند و به رونق تولید و رشد اقتصادی کشور کمک نمایند.
جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی که در آستانه برگزاری پنجمین دوره آن هستیم، رویدادی مبتکرانه در راستای هویت‌بخشی به عرصه‌ای از جهان سینمای است که با پرداختن به سوژه‌ای خاص یعنی فعالیت‌ها و دستاوردهای عرصه علم، صنعت و فناوری، سعی در بازنمایی واقع‌گرایانه و هنرمندانه از مجموعه اقداماتی دارد که در این حوزه به انجام رسیده و یا در حال انجام است.
این جشنواره علاوه بر کارکردهای ارتباطی، فرهنگی، الگو سازی و ایجاد فضایی زنده و رقابتی، بهترین و درعمل تنهاترین عرصه دانشگاهی، مستقل و رقابتی برای ارزیابی و ارزش گذاری آثار و تولیداتی است که توسط مراکز صنعتی و فناوری کشور و معمولا با صرف هزینه هایی بالا تولید شده است.
این فعالیت فرهنگی و دانشگاهی در حقیقت کانونی است برای گفت و گوی هنر و صنعت و تبادل و انتقال دانش و تجربه بین دانشگاهیان، هنرمندان و مدیران و کارگزاران صنعت و فناوری کشور و می بایست توسط تمام دستگاه ها و مراکز مرتبط حمایت و همراهی شود تا در یک فرایند معقول، به اهداف خود دست یابد.
امیدواریم با حمایت مراکز و دستگاه های متولی، تولیدات فیلم و عکس کشور به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یافته و دیگر شاهد تولید آثار فاقد ارزش هنری و تاثیرگذاری بر مخاطب نباشیم.
در پایان از همکارانم در جهاد دانشگاهی هنر که چراغ این جشنواره را روشن نگه داشته و برای اعتلای فرهنگ و صنعت ایران زمین تلاش می کنند و همچنین از مراکز و سازمان‌های حامی و همراه این رویداد ملی سپاسگزارم و برایشان آرزوی توفیق و سربلندی روزافزون دارم.
حمیدرضا طیبی
رئیس جهاد دانشگاهی
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *