پورحسين: فيلم هاي جشنواره از تلويزيون پخش مي شوند

قائم مقام سيما با بيان اينكه سیمای جمهوری اسلامی اعلام كرده همه فيلم هاي جشنواره را از تلويزيون پخش مي كند، گفت: خوشبختانه معاونت فناوری و علمی ریاست جمهوری مسائل کپی فیلمها را برای پخش حل خواهد کرد.
به گزارش پانا، دكتر رضا پورحسين، قائم مقام سيما با اشاره به اينكه عمده ترین ضعف مستندهای فناورانه و صنعتی، نبود پژوهش است، افزود: طبیعی است اگر مولفه پژوهش، مورد توجه قرار گيرد و در عين حال به نیازهای مخاطب توجه بیشتری شود، ضعف در اين گونه از مستندها كاهش پيدا مي كند.
وي با تاكيد بر اينكه مسیر فیلمسازی ما باید همسو و هم شتاب با پیشرفت و رشد فناوری باشد، ادامه داد: متاسفانه سینمای کشور ما از این رشد عقب مانده است. چنین جشنواره هایی می تواند ضمن انعکاس مطلوب فعالیتهای علمی و صنعتی که موجب نشاط اجتماعی می شود، انگیزه های مخاطبان را برای فیلمسازی و فعالیت بیشتر فراهم می سازد.
پورحسين يادآور شد: فیلمهای مستند فناوری و صنعتی، روند پیشرفت و شکل گیری فعالیتهای بنیادین علمی و صنعتی را ثبت می کنند. ثبت مستندات، راه را برای آیندگان هموارتر می سازد.
وي همچنين تاكيد كرد: نمايش و ديدن اين فيلم و آثار مي تواند باعث آشنايي و ديده شدن مخاطب با اين فعاليت ها شود و وقتی مخاطبان با حجم و گستره فعالیتهای علمی و فناوری در کشور آشنا می شوند احساس غرور می کنند. این غرور به روحیه خودباوری ملی کمک می کند. ملتی که احساس خودباوری ملی داشته باشد. احساس حیات و سرزندگی خواهد داشت.
قائم مقام سيما با بيان اينكه سیمای جمهوری اسلامی اعلام كرده همه فيلم هاي جشنواره را از تلويزيون پخش مي كند، بیان کرد: خوشبختانه معاونت فناوری و علمی ریاست جمهوری هم مسائل کپی فیلمها را برای پخش حل خواهد کرد.
وي در پايان نيز درباره برگزاري جشنواره فيلم هاي صنعتي خاطر نشان كرد: من نسبت به آینده این جشنواره امیدوار هستم. قطعا این جشنواره باامید و گستردگی بهتر پیش خواهد رفت، انشالله فیلمهای غنی تر و هنرمندانه تری را در سالهای بعد خواهیم دید. البته اين اتفاق به شرط حمایتهای بیشتر نهادها و وزارتخانه هاي زيربط رخ میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *