پخش برنامه تلویزیونی «سینما صنعت»، تولید دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی از رسانه ملی

جهاد دانشگاهی هنر در قالب یک همکاری مشترک بین دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی(فردا) و خانه مستند انقلاب اسلامی یک برنامه 10 قسمتی با عنوان «سینما صنعت» تولید کرده که در ایام منتهی به برگزاری جشنواره فردا هر روز ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر علی خسروی، طراح و تهیه‌کننده این مجموعه گفت: مجموعه برنامه «سینما صنعت» به بهانه برگزاری پنجمین جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا) از شبکه مستند پخش می‌شود؛ این مجموعه در ۱۰ قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای به پخش و بررسی آثار منتخب این جشنواره و گفت‌و‌گو با کارگردان آثار می‌‌‌پردازد.

دبیر اجرایی جشنواره فردا افزود: قرار بود مجموعه مستندی با موضوع مزیت‌های اقتصادی، صنعتی و غیرنفتی ایران برای شبکه مستند تولید کنیم؛ من به عنوان طراح و تهیه‌کننده برنامه تصور کردم جشنواره ملی فیلم و عکس فناوری و صنعتی(فردا) می‌تواند بستر مناسبی برای معرفی صنایع مهم و استراتژیک ایران باشد، به هر حال «سینما صنعت» به دنبال پژوهشی ۵ ماهه تولید شده و گروه سازنده به لحاظ هویتی نگاه مستقلی به موضوع دارند.

خسروی در مورد دلیل ساخت چنین مجموعه‌ای گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما این بود که چرا ایران با برخورداری از ۱۰ تا ۱۵ صنعت مهم و استراتژیک فقط با نفتش شناخته می‌شود؟ این در حالی است که ایران در بسیاری از صنایع می‌تواند حضور استراتژیک و اثرگذاری داشته باشد؛ ایران کشوری تک محصولی نیست؛ متأسفانه طوری وانمود می‌شود که انگار فقط نفت داریم.

این تهیه‌کننده گفت: «سینما صنعت» با هدف معرفی صنایع مهم و استراتژیک ایران تولید می‌شود و در آن ۱۰ فیلم منتخب جشنواره پس از نمایش، با حضور کارگردان اثر و کارشناس برنامه نقد و بررسی خواهد شد.

جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی از ۱۲ تا ۱۴ مهر در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *