Farda Festival

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی؛ با سینما می توان زیرساخت ها را در کوتاه ترین زمان نشان داد اما…

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سینما، فیلم و عکس ابزار نوینی است که با استفاده از آن می‌توانیم امکانات و زیر ساخت‌هایمان را در کوتاه ترین زمان و علمی‌ترین زبان به هموطنانمان از یک سو و سایر کشورها از سوی دیگر ارائه دهیم.
به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره ملی فیلم وعکس فناوری و صنعتی (فردا)، محمدرضا خان‌محمدی که علاوه بر نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه با رتبه استادی و نماینده مردم خرمدره و سلطانیه در مجلس نیز هست، ارتباط میان صنعت، سینما و رسانه‌های تصویری را رابطه‌ای نامحسوس عنوان کرد و گفت: اگر به کشورهای پیشرفته دقت کنیم، می‌بینیم که صنعت هر کشور در فضای آن جامعه دیده می‌شود و امکانات و خدمات به صورت یک مجموعه فشرده و قابل تحویل در قالب عکس‌ها و فیلم‌ها آماده است.
وی ادامه داد: ایران در حوزه دفاع مقدس به یقین از طریق رسانه و داشتن فیلم‌ها و عکس‌ها زبان گویای گذشته و آنانی که ایثار کرده‌اند، بوده است، زبانی که برای جوانان صحبت می‌کند.
خان محمدی با اشاره به اینکه همه صنایع کشور امکان تصویری شدن را دارند، عنوان کرد: در این میان باید اولویت دهی انجام شود و همچنین پیش از شروع، استراتژی‌های داخلی کشور مشخص شود. اما فیلم و عکس ابزار نوینی است که بتوانیم امکانات و زیر ساخت‌هایمان را در کوتاه ترین زمان و علمی‌ترین زبان ارائه دهیم.
وی ادامه داد: به نظر من در بحث صنعت و فرهنگ حد واسط‌هایی وجود دارد و اگر آن‌ها را شناسایی کنیم می‌توانیم به نتیجه برسیم. برای مثال برند سازی، هنر است یا صنعت؟ هیچ کدام نیست، بلکه پل ارتباطی میان این دو است. حتی خدمات پس از فروش نیز مانند پلی در این زمینه حضور دارد، اگر یک واحد تولیدی این فرهنگ را در خودش ببیند که شرکتی است و باید به خدمات پس از فروش اهمیت بدهد؛ در این صورت نه به طور کامل در حوزه تولید و نه در حوزه فرهنگ قرار می‌گیرد. اما پلی است میان این دو حوزه.
نائب رئیس کمیسیون صنایع با بیان اینکه درک و مورد مطالعه قرار دادن این حد واسط خیلی مهم است، تاکید کرد: امروز در دنیا مطالعه شده هر کشوری این حد فاصل را ندیده است، ضرر کرده است. ما باید با معرفی خوب حد فاصل‌های ارتباط بین فرهنگ‌ها را پیدا کنیم و با برگزاری سمینار و کارگاه‌هایی که به سمت یک سلیقه خاص نرود و هم خوراک صنعت باشد، هم فرهنگ، می‌توانیم به یک نگاه کلی و جامع دست پیدا کنیم.
سومين جشنواره ملي فيلم و عکس فناوري و صنعتي (فردا) از هفتم تا نهم مردادماه به دبيري مسعود نجفي، توسط جهاد دانشگاهي و با همکاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و دانشگاه هنر برگزار مي‌شود و اطلاعات جشنواره در سایت WWW.JDFEST.IR قابل پيگيري است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *