مسعود نجفی بار دیگر دبیر جشنواره فیلم‌های صنعتی شد

رییس جهاد دانشگاهی طی حکمی، مسعود نجفی را به عنوان دبیر چهارمین جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی (فردا) منصوب کرد.
در حکم دکتر حمیدرضا طیبی خطاب به نجفی آمده است: با توجه به توانایی و تجارب اجرایی و شایستگی جنابعالی و پیشنهاد رییس جهاد دانشگاهی واحد هنر، بدینوسیله به عنوان دبیر چهارمین جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی منصوب می‌شوید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه آورده است: با وجود تعهد و تفکر جهادی و شایستگی جنابعالی یقین دارم که با استفاده از امکانات موجود، حداکثر تلاش خود را مبذول خواهید داشت.
بر اساس این گزارش، مسعود نجفی که یکی از اعضای جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود، متولد 1358 در تهران، دانش آموخته طراحی صنعتی و مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی بوده و از ابتدای دهه 80 همکاری‌اش را با «ایسنا» به عنوان خبرنگار سینمایی آغاز کرده است.
وی ضمن همکاری با نشریات و برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی، سردبیری ماهنامه «صداپیشه» را بر عهده داشته است. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به ساخت مستندهایی مانند «قیصر 40 سال بعد»، «مرد آواها»، «یه اتفاق ساده»، «آقای بازیگر»، «جمشید در گلستان»، «حاج کاظم»، «سید سلیمان»، «سه روایت از زندان» و همچنین آماده‌سازی کتاب‌های «مرور 30 دوره جشنواره فیلم فجر»، «30 دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران» و «30 سال جشنواره فیلم دفاع مقدس» و سردبیری بیش از 40 کاتالوگ جشنواره سینمایی از جمله فجر (5دوره)، کودک (2 دوره)، سینما حقیقت (5 دوره)، کوتاه تهران (6 دوره)، پلیس (3 دوره)، مقاومت (2 دوره)، فیلمنامه انقلاب اسلامی (3 جلد)، ویدئویی یاس، جشن سینمای ایران و سلامت اشاره کرد.
نجفی علاوه بر حضور در شورای مدیران جشنواره‌ فیلم فجر در دوره‌های 30 و 31، نخستین جشنواره فیلم‌های ویدئویی و هیات داوران بخش سینمایی شانزدهمین جشن سینمای ایران، عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی بوده و مدیریت پردیس سینمایی تماشا و ریاست شورای مرکزی کانون طراحان و تبلیغات سینمای ایران را عهده‌دار است.
دوره گذشته جشنواره ملی فناوری و صنعتی ایران به دبیری مسعود نجفی 7 الی ۹ مردادماه سال گذشته در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *