جشنواره فردا

عکاسان با رعایت چه مقرراتی می‌توانند به جشنواره«فردا» اثر ارسال کنند؟

عکاسان تبلیغاتی و صنعتی با رعایت مقررات مندرج در فراخوان جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی«فردا»، می‌توانند آثار خود را در دو بخش تک‌عکس و مجموعه‌عکس به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی«فردا»، تنها 3 هفته دیگر به پایان مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره از سوی مستندسازان و عکاسان باقی مانده است و این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود با توجه به تخصصی بودن مسابقه عکس این دوره از جشنواره و تقسیم آن به دو حوزه عکس صنعتی و تبلیغاتی، آثار متنوعی در این بخش به جشنواره ارسال شود.

اما عکاسان علاقه‌مند به شرکت‌ در این جشنواره باید طبق ضوابط و مقررات مندرج در فراخوان این جشنواره به شرح زیر نسبت به ارسال اثر یا آثار خود اقدام نمایند:

ـ عکس‌های ارسالی در بخش تک‌عکس صنعتی باید مستند بوده و در آنها از هر گونه دستکاری که جنبه اسنادی عکس را مخدوش می‌کند، خودداری شود.

ـ عکس صنعتی باید دربردارنده فضاها و فعالیت‌های صنعتی و ثبت دانش و فرایند فناوری باشد و عکس تبلیغاتی نیز عکسی است که به معرفی محصول و خدمات برای تبلیغات در فضای استودیو و یا خارج از آن می‌پردازد .

ـ عکس‌های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، قاب، تاریخ، واترمارک، لوگو و نشانه های تصویری باشند.

ـ هر عکاس در بخش تک‌عکس(صنعتی و یا تبلیغاتی) حداکثر ۵ فریم و در بخش مجموعه‌عکس حداکثر ۳ مجموعه‌عکس می‌تواند ارسال کند که مجموعه‌عکس‌ها باید حداقل شامل ۴ فریم و حداکثر ۸ فریم عکس باشد.

ـ کیفیت عکس‌های ارسالی باید حداقل 4 مگاپیکسل و DPI 300 و در فرمت JPG و بر روی DVD یا فلش و یا از طریق سایت جشنواره به دبیرخانه ارسال شود.

– عکس‌های هر مجموعه‌عکس باید در یک موضوع و سفارش کار واحد باشند و یک مجموعه‌عکس نمی‌تواند شامل عکس‌هایی از موضوعات و یا پروژه‌های مختلف باشد.

– عکاس شرکت‌کننده در بخش عکس تبلیغاتی (تک‌عکس و مجموعه ) می‌تواند در بخش عکس صنعتی (تک‌عکس و مجموعه) نیز شرکت کند.

یادآور می شود، پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا»، مهرماه سال جاری به دبیری بهزاد رشیدی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *