رزاق کریمی: زنده‌یاد مقدسیان خوشبخت‌ترین آدم روی زمین بود

به گزارش آنا، این مستندساز درباره شخصیت زنده‌یاد محمدرضا مقدسیان اظهار کرد: یادم هست در یکی از مصاحبه‌های ایشان خواندم که مقدسیان خودش را خوشبخت‌ترین آدم روی زمین می‌دانست، چون می‌توانست مستند بسازد.
وی ادامه داد: این جمله همیشه در ذهن من بود تا اینکه یک بار از خودش پرسیدم و گفت این حرف واقعیت محض است و او از مستندسازی بسیار راضی است.
رزاق کریمی با بیان اینکه عشق مقدسیان به مستند در حالی بود که او برای ساخت این فیلم‌ها مشکلات زیادی داشت، افزود: درگیری‌ها و مشکلات برای همه مستندسازها وجود دارد، اما مقدسیان همیشه ابراز خوشحالی می‌کرد و امیدوارم ارزشی که او برای این فعالیت در نظر می‌گرفت، برای همه وجود داشته باشد.
این تهیه کننده سینمای مستند با اشاره به اینکه زنده یاد مقدسیان همیشه ارتباط خوبی با جوان‌های مستندساز داشت، عنوان کرد: من گاهی شاهد ارتباط‌های او با جوان‌های علاقه‌مند به مستندسازی بودم و می‌دیدم که افراد زیادی برای راهنمایی گرفتن پیش او می‌آمدند و در همه اوقات هم راهنمایی‌های دقیقی را انجام می‌داد.
مرتضی رزاق کریمی با ابراز خرسندی از اینکه جشنواره فیلم فناوری و صنعتی برای این مستندساز نکوداشت برگزار می‌کند، اظهار کرد: از ویژگی‌های مهم مقدسیان در ساخت فیلم‌های مستند، مطالعه و تحقیق بود. او خیلی اهل تامل بود و تا در مورد موضوعی که می‌خواست کار کند، اطلاعات و تحقیق گسترده نمی‌کرد، مشغول کار نمی‌شد. امیدوارم این خصوصیات در مستندسازان جوان ما نیز هرچه بیشتر پررنگ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *