درخواست مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور از هنرمندان: فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه را به تصویر بکشید

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور از هنرمندان کشور خواست با حضور فعال خود در کنار مراکز علمی، صنعتی و فناوری کشور، فعالیت‌ها و فرآیندهای فناورانه، نوآورانه و دانش بنیان را به تصویر بکشند و به سهم خود در توسعه و پیشرفت کشور نقش‌آفرینی کنند.
به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، پرویز کرمی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری بیان کرد: پيشرفت و توسعه همه جانبه کشور باید در كانون توجه همه آحاد جامعه و به ویژه مسئولان باشد و در اين راستا، همه بخش‌ها از جمله هنرمندان و مستندسازان، بايد با همكاري يكديگر، باعث هم‌افزايي در اين زمينه شوند تا دستاوردها و فعالیت های فناوری و صنعتی کشور ثبت شده و ضمن استفاده در حال، برای آیندگان به عنوان میراثی گران‌بها، ماندگار بماند.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: سينماگران مي‌توانند نقش پيشتازانه‌اي را با استفاده از نمايش توانمندي‌هاي فناوری و صنعت ايفا كنند. چنين همكاري دوجانبه‌اي مي‌تواند درخشندگي خاصي به نتايج و دستاوردهاي كشور ببخشد و از سويي، هنرمندان و سينماگران را شريك كار و تلاش اهالي صنعت و فناوری کند.
کرمی تصریح کرد: اگر هنر را نگاهي دقيق و موشكافانه و متضمن ابداع و نوآوري بدانيم، در چنين حالتي نبايد فاصله‌اي ميان هنر و فناوری متصور باشیم. صنعت و فناوری همواره با خودباوري، ابداع نوآوری و خلاقيت است؛ هنرمند نیز به این مفاهیم نزدیک است و می تواند با قدرت خلاقه خود، اثري ماندگار تولید نماید.
وی در ادامه با اشاره به موفقیت‌های سینمای ایران در داخل و خارج از کشور گفت: باید بررسی شود آیا این سینما به اندازه‌ای که توانمند است و حرف‌اش در دنیا خریدار دارد، به صنعت و فناوری کشور خود پرداخته است یا نه؟
رییس مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: اگر در این زمینه خوب عمل شده بود، امروز مفاهیم و ادبیات پیشرفت و نوآوری بیشتر همگانی شده بود. لذا انتظار می‌رود هم مدیران مراکز فناوری و صنعتی و هم هنرمندان در این زمینه بیشتر فعالیت کنند.
وی افزود: فناوری و صنعت امروز کشور، آن قدر زمینه و سوژه جذاب و مفید برای قصه پردازی و ساخت انواع فیلم را دارد که هنرمندان و فیلمسازان می‌توانند با کمک فیلم، پیشرفت‌های کشور را روایت کنند و خود نیز از این امکان بهره ببرند و به کار خود رونق تازه‌ای ببخشند.
کرمی خاطرنشان کرد: باید بررسی کنیم که چرا در هنر و سینما نتوانسته‌ایم همپای تأثیراتی که غربی‌ها از این ابزار هنری و رسانه‌ای قوی می‌گیرد، استفاده کنیم؟

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان با اشاره به جهاد دانشگاهی و جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی گفت: حال که جهاد دانشگاهی بستری برای ترویج استفاده از هنر سینما در راستای اهداف توسعه ای در فناوری و صنعت کشور فراهم کرده، لازم است حمایت لازم از آن صورت پذیرد تا اهداف آن زودتر و بهتر محقق شود. اگر این جشنواره بتواند جای خود را در میان متخصصان فناوری و صنعت و علاقه‌مندان هنر باز کند و نقطه اتصالی بین فناوری با هنر سینما ایجاد کند، می‌توان گفت عملکرد مثبتی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *