Farda Festival

معرفی فیلم‌های بین المللی حاضر در جشنواره «فردا»

جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، در بخش بین الملل که خارج از بخش مسابقه و به شکل جنبی برگزار می‌شود، میزبان فیلم‌هایی در قالب انیمیشن، مستند و کوتاه از سایر کشورهاست. در پنجمین دوره از جشنواره فیلم فردا، حدود 50 فیلم با موضوعات علمی، صنعتی و تبلیغاتی توسط هیأت انتخاب مورد بازبینی قرار گرفته است و از این بین 9 فیلم موفق و مطرح در این بخش به نمایش درخواهد آمد.

فیلم‌های بین المللی پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، عبارتند از:

لوسن/ سوییس
سال تولید: 2015
کارگردان: مارسل بارلی
«لوسن» انیمیشن 7 دقیقه‌ای با داستانی درباره تولید انرژی هسته‌ای در سوییس است.
آن سوی تکنولوژی/ اسپانیا-غنا
سال تولید: 2016
کارگردان: خوزه پریه تو
این مستند 29 دقیقه‌ای درباره گروهی از جوانان غنا است که با پیدا کردن فلزات و بقایای آشغال‌های فلزی و الکترونیکی امرار معاش می‌کنند.
علم پیروز می‌شود!/ اکراین
سال تولید: 2017
کارگردان: آندری کوشکا
«علم پیروز می‌شود!» مستندی 12 دقیقه‌ای است و به داستان دانشمندان اوکراینی می‌پردازد که برای انجام کارهای مورد علاقه خود، متحد شده‌ و آماده مبارزه هستند.
بهشت تاریک/ آلمان
سال تولید: 2017
کارگردان: یاسمین هرولد
در خلاصه داستان این مستند بلند 80 دقیقه‌ای آمده است: مردم از سراسر دنیا به این نفطه از کانادا می‌آیند که بیشترین و بالاترین درآمد را با قربانی کردن محیط زیست داشته باشند، آیا حقوق بالا در کارخانه نفتی از زندگی سالم بهتر است؟
آهنین/ استرالیا
سال تولید: 2017
کارگردان: رادیا ژوگاتووا
«آهنین» انیمیشن کوتاه 8 دقیقه‌ای است و براساس شعر «هفت بیلیون» که توسط کارگردان سروده شده، ساخته شده است. داستان از دید و زبان یک موبایل بازگو می‌شود و رابطه انسان و تکنولوژی را به تصویر می‌کشد.
قصه زنان دانشمند/ بوسنی و هرزگوین
سال تولید: 2018
کارگردان: بوریس سیمیچ
«قصه زنان دانشمند» مستند 13 دقیقه‌ای و درباره زنان دانشمند صربیایی و مشکلات زندگی آنهاست.
پیدایش 2 / سوییس
سال تولید: 2018
کارگردان : کریستین فری
«پیدایش2» یک مستند بلند 113 دقیقه‌ای است. در خلاصه داستان این مستند آمده است: در جزایر نیوسیبری در اقیانوس قطب شمال، شکارچیان در جستجوی نوعی ماموت هستند. هنگامی که آنها با شگفتی به یک لاشه ماموت برخورد می‌کنند متوجه نخستین انقلاب تکنولوژیکی و ژنتیکی بزرگ بعدی می‌شوند؛ ژنتیکی که ممکن است جهان را به وخامت رساند.
زمین به صدا درمی آید/ آمریکا
سال تولید: 2018
کارگردان: گرت بردلی
«زمین به صدا درمی آید» مستندی 13 دقیقه‌ای است که در خلاصه داستان آن اینطور آمده: آمادگی زلزله در ژاپن، یک روش زندگی و یک صنعت کامل است.
کارلوس کا.د.و/ آمریکا
سال تولید:2019
کارگران: میگل رودا
«کارلوس کا.د.و» فیلم داستانی کوتاه 10 دقیقه‌ای درباره کارلوس است که در جهانی موازی با جهان ما زندگی می‌کند، او با علاقه‌ای که به فیزیک کوانتوم دارد ماشینی می‌سازد که بتواند جهان را تغییر دهد.

پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، مهرماه سال جاری، به دبیری بهزاد رشیدی و با شعار «حمایت از تولید ملی»، توسط جهاد دانشگاهی هنر، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان سینمایی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *